H2o-just-add-water
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

O poveste despre cele 3 fete din H2o

In jos

O poveste despre cele 3 fete din H2o Empty O poveste despre cele 3 fete din H2o

Mesaj Scris de Rikki Vin Feb 22, 2008 12:04 am

Aceasta este o poveste inventata de mine cu fetele si celalalte personaje din H2o.

Personajele care apar in poveste:

1. Rikki;
2. Ema;
3. Cleo;
4. Lewis;
5. Parintii Emei;
6. Parintii lui Cleo si alte personaje.
_____________________________

Era intr-o zi cand soarele stralucea pe cer, iar fetele se plimbau pe o pajiste minunata. Cleo o vede pe Miss Chatem si merge la ea sa o intrebe despre eclipsa de luna si de ce ele nu au voie sa atinga apa cand luna este pe cer. Aceasta nu i-a putut explica ce se intampla cu ele... de fapt... nu avea cuvinte. Deodata a aparut si Lewis, a intrebat ce se intampla si a zis:
- Am sa aflu eu ce s-a intamplat cu ele de sunt sirene si de ce, iar acest lucru cu " sirenele" am sa-l aflu prin stiinta. Stiinta rezolva orice!
Miss Chatem a spus:
- Nu poti sa afli ce s-a intamplat cu ele prin stiinta! Ce s-a intamplat cu ele este ceva ciudat... ca au devenit "sirene". Asta este Magie!
Lewis a vrut sa mai vorbeasca dar Cleo l-a oprit. Atunci Rikki a spus:
- Nu stiu ce s-a intamplat cu noi, Lewis, dar sunt de acord cu Miss Chatem.
- Aha... deci acum sunteti de partea ei!
- Nu suntem de partea ei, Lewis, dar intelege ca ce s-a intamplat cu noi este foarte ciudat! a spus Rikki.
- Sunt de acord cu tine, Rikki, dar trebiue totusi sa aflam ce s-a intamplat in noaptea aceea pe insula Maco! au spus Ema si Cleo.
- Mda... cum ziceti voi! a spus Lewis!
- Dar ce sa ma mai contrazic cu voi ... totusi... cred ca voi aveti dreptate!
______________________________________________________________

Stiu... nu am scris prea mult dar nu prea am avut inspiratie. Oricum... am sa mai continui povestea.
Rikki
Rikki
Administrator

Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 15/01/2008

https://h2o--just-add-water.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum